Poranki dla najmłodszych

Koncerty dla najmłodszych organizowane przez naszą Szkołę cieszą się od wielu lat niegasnącą popularnością wśród przedszkolaków, czy uczniów szkół podstawowych i stanowią najlepsze źródło edukacji kulturalnej młodego pokolenia.

Repertuar zwykle jest dostosowany do percepcji słuchaczy, wykonawcy to zwykle też najmłodsi muzycy, a na dodatek odpowiednie wprowadzenia słowne do każdego utworu czynią takie koncerty niezwykle atrakcyjnymi, stąd też i to duże zainteresowanie.

Koncerty takie uczą najmłodszych nie tylko zachowania podczas koncertu, ale również docenienia trudu jaki wkładają wykonawcy podczas występu estradowego, a tym uczą rozumienia muzyki, jak również zachęcają niektórych słuchaczy do podjęcia w przyszłości nauki na ulubionym instrumencie w naszej Szkole.

W dniu 15 listopada 2011 roku miały miejsce aż 2 koncerty o godz. 9.00 i o 10.15, a w dniu  18 listopada 2011 o godz. 9.00. Oprawę słowną przygotował Ireneusz Szela, a najmłodsi muzycy pokazali, że godziny ćwiczenia popłacają, czego dowodem były rzęsiste brawa za każdy występ.

FOTOGALERIA