W dniu 13 listopada 2017 roku w Sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbył się koncert, w którym wystąpił Chór młodzieżowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Mielcu z towaryszeniem Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Całością dyrygował Ryszard Kusek.

 Na koncercie oprócz Hymnu Polski i Roty zaprezentowane zostały utwory o charakterze patriotycznym m. in. Piersza Kadrowa, Białe róże, czy Pobór na dzięczęta.

Koncert połączony był ze świętem jubileuszowym I LO oraz prelekcją filmu którego scenariusz i reżyseria były udziałem uczennic I LO w Mielcu. Film ten pt. "Ojciec i syn" zdobył I miejsce na Festiwalu Filmowym NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI w Gdyni. 

Po koncercie i prezentacji była okazja do spotkania się z Tadeuszem Płużańskim, Dyrektorem Dziełu Publicystyki TVP INFO, Prezesem Fundacji Łączka, autorem książek z którym odbyło się również późniejsze spotkanie w tym samym dniu o godz. 18.00 w SCK.

zdjęcia: Powiat Mielecki