herb unia eu

Aktualności

Na co dzień nasza szkoła gra... Tym razem jednak wygrała największe w całej blisko już 50 letniej historii szkoły dofinansowanie na „Tworzenie warunków do rozwoju oferty kulturalnej poprzez zakup sprzętu i trwałego wyposażenia dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu”. Taki właśnie miał tytuł wniosku napisany w ramach ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (nr naboru: POIS.08.01.00-IP.05-00-001/17).

I chociaż już dysponujemy całkiem niezłymi instrumentami i sprzętem, to jednak to dofinansowanie jest wspaniałą szansą skoku cywilizacyjnego. Nasi uczniowie będą mieć stworzone niezwykle dogodne i komfortowe warunki, by za sprawą swego talentu pokazać naszemu miastu, powiatowi, Polsce, a nawet: u w a g a !!! całemu światu... swoje umiejętności rozwijane na codzień w naszej szkole.

My społeczność szkolna, jako beneficjenci tego programu w ramach pozyskanych środków finansowych zakupimy w przyszłym roku jedne z najlepszych  instrumentów, które będą służyły m. in. wykonywaniu koncertów dla szeroko rozumianej publiczności. Zakupiony zostanie również sprzęt, który pozwoli na profesjonalną rejestrację audio i video tych koncertów, a w przypadku koncertów plenerowych, profesjonalne nagłośnienie orkiestr i zespołów jak również odpowiednie oświetlenie sceniczne. Będziemy mogli również za pomocą kilku kamer i wielu innych profesjonalnych użądzeń technicznych prowadzić na żywo transmisję z ważnych koncertów i innych wydarzeń organizowanych porzez naszą placówkę. 

Jeden z wniosków niestety przepadł w skomplikowanej procedurze unijnej, a nie poddawaliśmy się i w drugim podejściu po naprawdę bardzo wielu, wielu godzinach, dniach... miesiącach spędzonych nad dokumentami odnieśliśmy sukces.

Dzięki naszym staraniom już w poprzednim roku szkolnym otrzymaliśmy od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego deklarację wkładu własnego w wysokości 15 % całości dofinasowania co wynosiło ponad 300 000 zł. Bez tego nie było by możliwości starania się o pozostałe dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Obecnie jesteśmy w gronie szczęśliwców, którzy otrzymali dofinansowanie. W wypadku naszej szkoły całość to kwota:  2 726 659 zł.

W dniu 17 listopada 2017 roku na Kongresie590, który odbył się z Jasionce koło Rzeszowa odbyło się spotkanie Wicepremiera RP Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego zDyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stoopnia, im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu Ryszardem Kuskiem. Po wakacjach odbędzie się więc podsumowanie projektu z uroczystym koncertem wykorzystującym zarówno zarówno zakupiony sprzęt, jak i nowe instrumenty w tym najlepszy fortepian na świecie marki Steinway.

więcej na: www.hej.mielec.pl

Gratulujemy sobie i dziękujęmy MKiDN za docenienie naszych działań.

Programunijny

projekt logo

Więcej informacji...
Kliknij tutaj

Retransmisja koncertu - Promocja Projektu Unijnego

Retransmisja koncertu - Promocja Pr...

28 październik 2018
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

04 październik 2018
Projekt pn. „Tworzenie warunków do rozwoju oferty kulturalnej poprzez zakup sprzętu i trwałego wyposażenia dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu”, POIS.08.01.00-00-0036/17

Projekt pn. „Tworzenie warunków do...

05 czerwiec 2018
Zamówienie publiczne pod nazwą: Zarządzanie projektem...

Zamówienie publiczne pod nazwą: Zar...

17 marzec 2018
Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Mechanizm umożliwiający sygnalizowa...

28 luty 2018
Podpisanie Umowy

Podpisanie Umowy

15 grudzień 2017
Spotkanie z Premierem Piotrem Glińskim

Spotkanie z Premierem Piotrem Glińs...

17 listopad 2017
Rozstrzygnięcie IV naboru wniosków

Rozstrzygnięcie IV naboru wniosków

07 listopad 2017
Wyniki oceny merytorycznej I stopnia projektów złożonych do IV naboru

Wyniki oceny merytorycznej I stopni...

28 wrzesień 2017
Serwis Instytucji Pośredniczącej Programu INFRASTRUKTURA i ŚRODOWISKO

Serwis Instytucji Pośredniczącej Pr...

21 wrzesień 2017

NadchodząceWydarzenia

Warsztaty dla Rady Pedagogicznej
12 grudzień 2018
11:00 - 13:00
WARSZTATY DLA WOKALISTÓW
12 grudzień 2018
14:00 -
Wieczór kolęd
21 grudzień 2018
17:00 -

RegionalnePrzesłuchania CEA

Beznazwy 1

Więcej informacji...
Kliknij tutaj

KoncertySzkolne

Popis klasy akordeonu

Popis klasy akordeonu

08 maj 2018
Popis klas: skrzypiec i saksofonu

Popis klas: skrzypiec i saksofonu

27 kwiecień 2018
Popis klasy saksofonu

Popis klasy saksofonu

13 kwiecień 2018
Popis klas: skrzypiec i fortepianu

Popis klas: skrzypiec i fortepianu

10 kwiecień 2018
Popis klas: wiolonczeli i fortepianu

Popis klas: wiolonczeli i fortepianu

19 marzec 2018
Popis klas: fortepianu i gitary

Popis klas: fortepianu i gitary

17 marzec 2018
Popis klas: perkusji i fortepianu

Popis klas: perkusji i fortepianu

14 marzec 2018
Popis klasy puzonu, eufonium i tuby

Popis klasy puzonu, eufonium i tuby

07 marzec 2018
Popis klas: fortepianu i śpiewu solowego

Popis klas: fortepianu i śpiewu solowego

06 marzec 2018
Popis klasy fletu

Popis klasy fletu

05 marzec 2018
Popis klasy skrzypiec

Popis klasy skrzypiec

28 luty 2018
Koncert klasy saksofonu i klasy puzonu

Koncert klasy saksofonu i klasy puzonu

27 luty 2018
Popis giary, śpiewu solowego oraz klasy waltornii

Popis giary, śpiewu solowego oraz klasy walto...

21 luty 2018
Popis klasy trąbki i klasy skrzypiec

Popis klasy trąbki i klasy skrzypiec

26 styczeń 2018
Popis klasy fortepianu, akordeonu i chóru szkolnego

Popis klasy fortepianu, akordeonu i chóru szk...

14 grudzień 2017

Ochronadanych osobowych

logo4 niepodlegla logo1 logo3 logo5