herb unia eu

Aktualności

Na co dzień nasza szkoła gra... Tym razem jednak wygrała największe w całej blisko już 50 letniej historii szkoły dofinansowanie na „Tworzenie warunków do rozwoju oferty kulturalnej poprzez zakup sprzętu i trwałego wyposażenia dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu”. Taki właśnie miał tytuł wniosku napisany w ramach ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (nr naboru: POIS.08.01.00-IP.05-00-001/17).

I chociaż już dysponujemy całkiem niezłymi instrumentami i sprzętem, to jednak to dofinansowanie jest wspaniałą szansą skoku cywilizacyjnego. Nasi uczniowie będą mieć stworzone niezwykle dogodne i komfortowe warunki, by za sprawą swego talentu pokazać naszemu miastu, powiatowi, Polsce, a nawet: u w a g a !!! całemu światu... swoje umiejętności rozwijane na codzień w naszej szkole.

My społeczność szkolna, jako beneficjenci tego programu w ramach pozyskanych środków finansowych zakupimy w przyszłym roku jedne z najlepszych  instrumentów, które będą służyły m. in. wykonywaniu koncertów dla szeroko rozumianej publiczności. Zakupiony zostanie również sprzęt, który pozwoli na profesjonalną rejestrację audio i video tych koncertów, a w przypadku koncertów plenerowych, profesjonalne nagłośnienie orkiestr i zespołów jak również odpowiednie oświetlenie sceniczne. Będziemy mogli również za pomocą kilku kamer i wielu innych profesjonalnych użądzeń technicznych prowadzić na żywo transmisję z ważnych koncertów i innych wydarzeń organizowanych porzez naszą placówkę. 

Jeden z wniosków niestety przepadł w skomplikowanej procedurze unijnej, a nie poddawaliśmy się i w drugim podejściu po naprawdę bardzo wielu, wielu godzinach, dniach... miesiącach spędzonych nad dokumentami odnieśliśmy sukces.

Dzięki naszym staraniom już w poprzednim roku szkolnym otrzymaliśmy od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego deklarację wkładu własnego w wysokości 15 % całości dofinasowania co wynosiło ponad 300 000 zł. Bez tego nie było by możliwości starania się o pozostałe dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Obecnie jesteśmy w gronie szczęśliwców, którzy otrzymali dofinansowanie. W wypadku naszej szkoły całość to kwota:  2 726 659 zł.

W dniu 17 listopada 2017 roku na Kongresie590, który odbył się z Jasionce koło Rzeszowa odbyło się spotkanie Wicepremiera RP Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego zDyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stoopnia, im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu Ryszardem Kuskiem. Po wakacjach odbędzie się więc podsumowanie projektu z uroczystym koncertem wykorzystującym zarówno zarówno zakupiony sprzęt, jak i nowe instrumenty w tym najlepszy fortepian na świecie marki Steinway.

więcej na: www.hej.mielec.pl

Gratulujemy sobie i dziękujęmy MKiDN za docenienie naszych działań.

Programunijny

projekt logo

Więcej informacji...
Kliknij tutaj

Retransmisja koncertu - Promocja Projektu Unijnego

Retransmisja koncertu - Promocja Pr...

28 październik 2018
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

04 październik 2018
Projekt pn. „Tworzenie warunków do rozwoju oferty kulturalnej poprzez zakup sprzętu i trwałego wyposażenia dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu”, POIS.08.01.00-00-0036/17

Projekt pn. „Tworzenie warunków do...

05 czerwiec 2018
Zamówienie publiczne pod nazwą: Zarządzanie projektem...

Zamówienie publiczne pod nazwą: Zar...

17 marzec 2018
Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Mechanizm umożliwiający sygnalizowa...

28 luty 2018
Podpisanie Umowy

Podpisanie Umowy

15 grudzień 2017
Spotkanie z Premierem Piotrem Glińskim

Spotkanie z Premierem Piotrem Glińs...

17 listopad 2017
Rozstrzygnięcie IV naboru wniosków

Rozstrzygnięcie IV naboru wniosków

07 listopad 2017
Wyniki oceny merytorycznej I stopnia projektów złożonych do IV naboru

Wyniki oceny merytorycznej I stopni...

28 wrzesień 2017
Serwis Instytucji Pośredniczącej Programu INFRASTRUKTURA i ŚRODOWISKO

Serwis Instytucji Pośredniczącej Pr...

21 wrzesień 2017

Nadchodzącewydarzenia

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

KoncertySzkolne

Recital dyplomantów

Recital dyplomantów

25 maj 2019
KONCERT ZESPOŁÓW KAMERALNYCH

KONCERT ZESPOŁÓW KAMERALNYCH

30 kwiecień 2019
Koncert muzyki jazzowej

Koncert muzyki jazzowej

29 kwiecień 2019
Recital Dyplomantek

Recital Dyplomantek

29 kwiecień 2019
Popis klasy śpiewu i klasy gitary

Popis klasy śpiewu i klasy gitary

17 kwiecień 2019
Koncert Dyplomantów

Koncert Dyplomantów

15 kwiecień 2019
Popis klasy organów

Popis klasy organów

12 kwiecień 2019
Popis klasy fortepianu i oboju

Popis klasy fortepianu i oboju

11 kwiecień 2019
Popis klasy perkusji, klasy kontrabasu i klasy fortepianu

Popis klasy perkusji, klasy kontrabasu i klas...

03 kwiecień 2019
Recital dyplomantek

Recital dyplomantek

02 kwiecień 2019
Popis klasy waltorni i klasy fortepianu

Popis klasy waltorni i klasy fortepianu

01 kwiecień 2019
Recital puzonowy

Recital puzonowy

28 marzec 2019
Popis klasy skrzypiec

Popis klasy skrzypiec

27 marzec 2019
Popis klasy skrzypiec i fortepianu

Popis klasy skrzypiec i fortepianu

22 marzec 2019
Popis klasy trąbki i fortepianu

Popis klasy trąbki i fortepianu

20 marzec 2019

Ochronadanych osobowych

logo4 niepodlegla logo1 logo3 logo5