W Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu pracuje w chwili obecnej (2020/2021) 43 nauczycieli oraz 10 pracowników administracji i obsługi szkoły.

Dyrektor Szkoły: Ryszard Kusek
Zastępca dyrektora Szkoły: Ireneusz Szela
Kierownik Sekcji Fortepianu : Joanna Stachowicz
Kierownik Sekcji Teorii: Aleksandra Klupś
Kierownik Sekcji Instrumentów Strunowych i Wydziału Wokalnego: Jadwiga Huber
Koordynator pracy Sekcji Instrumentów Dętych i Perkusji: Ireneusz Szela
Koordynator pracy Sekcji Akordeonu i Organów oraz Sekcji Kameralistyki: Ryszard Kusek


Naukę gry na poszczególnych instrumentach prowadzą:

Fortepian:

  • Joanna Stachowicz
  • Paweł Lubieniecki
  • Katarzyna Racławska
  • Renata Filip
  • Joanna Łukasik
  • Sławomir Stan
  • Sławomir Kusek
  • Jarosław Kmieć
  • Joanna Maziarz
  • Anna Guja

Zajęcia z akompaniatorem:

  • Joanna Stachowicz
  • Anna Guja
  • Sławomir Kusek
  • Paweł Lubieniecki
  • Joanna Łukasik
  • Katarzyna Racławska
  • Renata Filip
  • Sławomir Stan
  • Jarosław Kmieć
  • Sabina Trybylec
  • Joanna Maziarz
  • Aleksandra Klupś

Fortepian dodatkowy / Fortepian obowiązkowy:

  • Joanna Stachowicz
  • Katarzyna Racławska
  • Jan Lubieniecki
  • Renata Filip
  • Sławomir Kusek
  • Joanna Łukasik
  • Jarosław Kmieć
  • Sławomir Stan
  • Anna Guja
  • Joanna Maziarz
  • Aleksandra Klupś
  • Agnieszka Kramarz
  • Sabina Trybulec

Skrzypce:

  • Edyta Chlebowska
  • Magdalena Rysz
  • Łukasz Skop
  • Karolina Janocha

Altówka:

  • Kazimiera Zöllner
  • Paweł Łukasik

Wiolonczela:

  • Marek Brzeziński
  • Adianna Kafel

Kontrabas:

  • Magdalena Maziarz

Flet:

  • Ewa Klimaszewska

Obój:

  • Tomasz Ożóg

Klarnet:

  • Piotr Wyzga

Saksofon:

  • Leszek Gruszecki
  • Bogusław Pawełczak

Fagot

  • Marcin Pokusa

Waltornia:

  • Piotr Rysiewicz

Trąbka:

  • Ireneusz Szela
  • Wojciech Szela

Puzon, Tuba, Sakshorn, Eufonium:

  • Grzegorz Wywrocki
  • Tadeusz Wywrocki

Organy:

  • Agnieszka Kramarz

Gitara:

  • Tomasz Niećko
  • Jadwiga Huber
  • Wojciech Gurgul

Akordeon:

  • Zdzisław Szymczyk
  • Bogdan Warias

Perkusja:

  • Karol Bik

Śpiew Solowy:

  • Jadwiga Huber
  • Marcin Pokusa

Kameralistyka:

  • Chór - grupa A (chórmistrz: Renata Wrażeń / nauczyciel wspomagający: Marcin Pokusa)
  • Chór - grupa B (chórmistrz: Renata Wrażeń / naucyzicel wspomagający: Marcin Pokusa)
  • Orkiestra Smyczkowa PSM I stopnia (dyrygent: Jarosław Kmieć / nauczyciel wspomagający: Edyta Chlebowska)
  • Orkiestra Kameralna PSM II stopnia (dyrygent: Ryszard Kusek / nauczyciel wspomagający: Adrianna Kafel)
  • Orkiestra Dęta PSM I stopnia (dyrygent: Jarosław Kmieć / nauczyciel wspomagający: Piotr Rysiewicz)
  • Orkiestra Dęta PSM II stopnia (dyrygent: Ryszard Kusek / nauczyciel wspomagający: Piotr Rysiewicz)

Zespoły (instrumentalne, kameralne, wokalne, wokalno-instrumentalne):

  • Zespół instrumentalny - I stopień - Kwartet akordeonowy (Zdzisław Szymczyk)
  • Zespół instrumentalny - I stopień - Trio akordeonowe (Bogdan Warias)
  • Zespół instrumentalny - I stopień - Duet akordeonowy (Bogdan Warias)
  • Zespół instrumentalny - I stopień - Trio skrzypcowe (Edyta Chlebowska)
  • Zespół kameralny - II stopień - Trio perkusyjne (Karol Bik)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet perkusyjny (Karol Bik)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet saksofonowy (Leszek Gruszecki)
  • Zespół kameralny - II stopień - Trio gitarowe (Wojciech Gurgul)
  • Zespół kameralny - II stopień - Zespół Muzyki Dawnej (Adrianna Kafel)
  • Zespół kameralny - II stopień - Trio fortepianowe (Paweł Łukasik)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet gitarowy (Tomasz Niećko)
  • Zespół kameralny - II stopień - Kwartet saksofonowy (Bogusław Pawełczak)
  • Zespół wokalny    - II stopień - (Marcin Pokusa)
  • Zespół kameralny - II stopień - Kwartet smyczkowy (Sławomir Stan)
  • Zespół kameralny - II stopnia - Kwartet smyczkowy (Ryszard Kusek)
  • Zespół kameralny - II stopień - Kwartet (Vn, Cl, Ak., Cb) (Zdzisław Szymczyk)
  • Zespół instrumentalny - I stopień - Trio akordeonowe (Bogdan Warias)
  • Zespół kameralny - II stopień - Kwartet Instrumentów Dętych (Grzegorz Wywrocki)
  • Zespół kameralny - II stopień - Duet klarnetowy (Piotr Wyzga)

Zespoły dodatkowe:

  • Zespół Instrumentów Orffa - kl. IIc6 i IIIc6 (Aleksandra Klupś)
  • Zespół Instrumentów Orffa - kl. I c6 (Jadwiga Basista-Janda)

Biblioteka szkolna:

  • Aleksandra Klupś

Kształcenie słuchu - II stopień:

  • Renata Wrażeń
  • Michał Witek

Audycje muzyczne - I stopień:

  • Renata Wrażeń
  • Sabina Trybulec

Harmonia - II stopień:

  • Michał Witek

Formy muzyczne - II stopień:

  • Aleksandra Klupś

Kształcenie słuchu - I stopień:

  • Aleksandra Klupś
  • Renata Wrażeń
  • Sabina Trybulec

Rytmika - I stopień:

  • Jadwiga Basista - Janda

Zespół wokalny / Dykcja i recytacja - II stopień:

  • Marcin Pokusa

Zasady muzyki z elementami edycji nut - II stopień:

  • Jarosław Kmieć

Literatura muzyczna - II stopień:

  • Sabina Trybulec

Historia muzyki - II stopień:

  • Gabriela Pietrzak

Sekretarz Szkoły: Maria Wyzga

Główny Księgowy Szkoły: Agnieszka Łępa

Referent ds. gospodarczych  Szkoły, obsługa Xsero, wypożyczalnia instrumentów, fotograf wydarzeń szkolnych oraz opłaty związane z Radą Rodziców: Ilona Liberadzka-Ratusińska


Realizator dźwięku, obsługa techniczna koncertów i innych wydarzeń szkolnych, obsługa informatyczna szkoły: Michał Witek / Jacek Jamrozy

Realizator obrazu, obsługa techniczna koncertów i innych wydarzeń szkolnych: Konrad Sosiński

Realizator światła, obsługa techniczna koncertów i innych wydarzeń szkolnych/elektryk: Marian Baum


Portiernia (godziny dopołudniowe), archiwum szkolne, fotograf wydarzeń szkolnych: Sylwia Świerczek (urlop)

Portiernia (godziny popołudniowe): Henryk Bauer, Małgorzata Osmola

Wszelką inną pomocą służą: Alicja Buda, Kazimierz Nowak, Ryszard Sołtys, Bożena Kazimierska.

Barek szkolny „MiNutka”: Bożena Kazimierska (nieczynny - do odwołania)