W dniach 20-22 listopada 2021 roku delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły przebywała na Węgrzech. Wspólnie w ramach współpracy z naszą szkołą partnerską Törökszentmiklósi Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola zrealizowaliśmy dzięki Instytutowi Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka projekt pod nazwą BRATANKI . W ramach wizyty odbył się m. in. wspólny koncert, poznawanie wspólnej kultury i tradycji naszych narodów.

Mielecką szkołę reprezentował Zespół kameralny przygotowany przez naucz. Zdzisława Szymczyka. Na Węgrzech zespół wystąpił w następującym składzie:

  • Kinga Mądel - skrzypce
  • Jakub Ciemięga - klarnet
  • Bartłomiej Dudzik -kontrabas oraz
  • Zdzisław Szymczyk -akordeon

Przestrzegając ściśle wymogów pandemicznych oprócz wspólnego koncertu z uczniami szkoły w Törökszentmiklós uczniowie naszej szkoły skorzystali z wielu innych atrakcji m. in. odwiedzili jedno z najbardziej atrakcyjnych muzeów lotnictwa w Europie, które mieści się w mieście Szolnok.

Dziękujemy naszym przyjaciołom na Węgrzech, a szczególnie Balázs Zsolt dyrektorowi węgierskiej szkoły muzycznej, nauczycielom jak również Pani Viki Bartoszek:) za życzliwość i wszelką pomoc w zorganizowaniu tej wizyty.

Gratulujemy zespołowi i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Viszontlátásra:)